Na polskich stołach jest codziennym gościem, a przeciętny mieszkaniec naszego kraju zjada rocznie średnio 116 kilogramów tego warzywa. Warto więc poświęcić jeden dzień w roku, aby świętować Dzień Ziemniaka. 14 września (sobota) od godziny 16, w Kazimierzu, na placu przy sołeckiej świetlicy, wszyscy mieszkańcy będą się mogli przekonać o tym jak wybornie potrafi smakować podawany na świeżym powietrzu, skąd wywodzi się jego pochodzenie i jak trafił do naszej kuchni. Zapraszamy.  

Dzień Ziemniaka w Kazimierzu obchodzony jest tradycyjnie we wrześniu każdego roku, tuż po plonach. W kalendarzu wydarzeń tej urokliwej miejscowości nie mogło zatem zabraknąć właśnie tego lokalnego święta.

W najbliższą sobotę (14 września), od godz. 16.00 przy sołeckiej świetlicy, zapowiada się prawdziwa góra atrakcji: gry, konkursy, zabawy i degustacja lokalnych przysmaków, wśród których królować będzie właśnie ziemniak. Wszystko to oprawione taneczną muzyką „na żywo”.

Aby delikatnie wprowadzić w świąteczny – ziemniaczany nastrój dodajmy, że jak zbadali naukowcy, ziemniak pochodzi z dalekiej Ameryki Południowej i został sprowadzony na nasz kontynent w końcu XVI wieku. Warto to zapamiętać, ponieważ ta wiedza może się okazać cenna podczas jutrzejszej zabawy.