Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pucku, Komisariatu Policji w Kosakowie oraz Straży Gminnej stale przypominają mieszkańcom i odwiedzającym gminę turystom o obowiązujących zasadach w trudnym czasie pandemii.

Dnia 12 sierpnia br. po raz kolejny w ramach Wakacyjnej Akcji „Plaża” funkcjonariusze Policji i Straży Gminnej podjęli kolejne działania, tym razem w Rewie i Mechelinkach, mające na celu zapobieganie i ograniczenie rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa, a co za tym idzie poprawę bezpieczeństwa, przestrzeganie obowiązujących obostrzeń, a także wspólne zadbanie o nasze zdrowie. Stróżowie prawa rozdawali również ulotki „Bezpieczne Wakacje 2020” informujące o najważniejszych zasadach w związku z rozprzestrzenianiem się COVID-19. Pouczali o konsekwencjach nie tylko prawnych, ale przede wszystkim zdrowotnych. Zwracali uwagę na aspekt odpowiedzialności za osoby, z którymi przebywamy jak i za te, obok których przechodzimy. Zachowanie odpowiedniej odległości i założenie maseczki może uratować komuś życie. Najmłodszym wręczone zostały opaski-identyfikatory, pomocne w przypadku zaginięcia dziecka. Funkcjonariusze apelowali również, by odpoczywając nad morzem wybierać strzeżone plaże i stosować się do zaleceń ratowników.

Przypomnijmy, iż w/w działania miały już miejsce w innych kąpieliskach nadmorskich – we Władysławowie, Pucku, Dębkach i Helu.