Zgodnie z Rozporządzeniem Powiatowego Lekarza Weterynarii w Pucku z dnia 22.02.2021 roku zmieniającym rozporządzenie w sprawie określenia obszaru zagrożenia wystąpieniem „Wysoce zjadliwej grypy ptaków” wywołanej przez wirus grypy ptaków podtyp H5N8 oraz nakazów i zakazów obowiązujących na tym obszarze, miejscowość Rewa, gm. Kosakowo znalazła się na liście obszarów, na których istnieje zagrożenie wystąpieniem choroby zakaźnej zwierząt.

W związku z powyższym, zwracamy się do wszystkich mieszkańców oraz turystów przebywających na terenie naszej gminy o niezbliżanie się do łabędzi oraz innego ptactwa przebywającego na terenie naszej gminy, w szczególności na terenie miejscowości Rewa oraz o ich nieprzenoszenie w sytuacji znalezienia martwych ptaków.

Prosimy o zachowanie ostrożności oraz niezwłoczne zgłaszanie podejrzenia wystąpienia choroby zakaźnej drobiu pod nr telefonu 664 928 121.