W czwartek, 27 października br. w rewskiej siedzibie senioralnej odbył się wyjątkowy wernisaż „Wszystkie tonacje jesieni”, na którym prezentowane były pracę wykonane przez naszych seniorów podczas warsztatów malarskich. Jednym z elementów wydarzenia było również przekazanie sołtysom przygotowanych przez stolarza, a zdobionych podczas zajęć artystycznych seniorów, karmników dla ptaków.

Na jeden październikowy wieczór siedziba seniorów i współpracy z gminami partnerskimi w Rewie zamieniła się w galerię sztuki malarskiej, jak również prac rękodzielniczych. W tle – nieśmiertelna piosenka Edith Piaff Je ne regrette rien (Niczego nie żałuję) przekonywała, że żaden senior nie żałuje ani chwili spędzonej nad obrazami czy karmnikami.

Karmniki to dzieło stolarza Sławomira Kądzieli, tabliczki z napisami zostały sprezentowane przez firmę Stanisława Władysława Śliwy „Celstan”, a pomysł należy przypisać do zasług kosakowskiej Straży Gminnej. Warto dodać, że sam komendant Marcin Wittbrodt wspierał seniorów w pracach ozdabiania każdego z 10 karmników. Przepiękne udekorowane, pod okiem Małgorzaty Lewickiej, karmniki zostały rozlosowane przez wójta gmina Kosakowo Marcina Majek i przekazane sołtysom, aby zdobiły drzewa w każdej z gminnych wsi.

To było prawdziwe święto sztuki i rękodzieła. Podziękowaniom, słowom uznania dla naszych artystów, jak również śpiewom nie było końca.
Wystawę „Wszystkie tonacje jesieni” stworzoną pod malarską batutą Zdzisława Karbowiaka obejrzeć można w siedzibie do końca roku.

Zachęcamy do odwiedzenia wystawy w rewskiej siedzibie senioralnej (ul.Morska 56, Rewa) od poniedziałku do środy w godzinach 10:00-15:00 oraz w czwartki 14:00-19:00.