Na początku kwietnia odbędzie się kolejna odsłona Wiosennego Kiermaszu Świątecznego. Tym razem wydarzenie zaplanowano w plenerze, a wśród atrakcji, obok zakupów u lokalnych wystawców, będzie okazja wziąć udział m.in. w pacynkowych warsztatach. Zapraszamy już 3 kwietnia.

 

To powoli tradycja, że wraz z nadejściem wiosny w gminie Kosakowo organizowany jest Wiosenny Kiermasz Świąteczny.  Nie inaczej będzie i w tym roku i już w pierwszą niedzielę kwietnia w Pierwoszynie będzie okazja z jednej strony poczuć powiew wiosny, z drugiej zakupić wielkanocny asortyment, ale także przyjemnie spędzić czas.

 

Tegoroczna odsłona wydarzenia będzie jednak nieco inna, bowiem jeśli pogoda na to pozwoli, zmieni się formuła kiermaszu – tym razem odbędzie się w plenerze. Z kolei wśród atrakcji, jak na kiermasz przystało, nie zabraknie stoisk lokalnych wystawców z rękodziełem, wielkanocnymi ozdobami czy biżuterią. Ale nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych jak warsztatów pacynkowych czy teatrzyku kukiełkowego. Starsi uczestnicy będą natomiast mogli wziąć udział w indiańskim gotowaniu z degustacją. Krótko mówiąc ma być kreatywnie, pomysłowo i miło. A jeśli są jeszcze wystawcy, którzy chcieliby wystawić swoje dzieła to mogą się zgłosić poprzez formularz kontaktowy dostępny na stronie: http: kulturakosakowo.pl/regulaminy.

Zachęcamy zatem wziąć ze sobą dobry humor i 3 kwietnia br. pojawić się w Pierwoszynie przy placu zabaw. Wiosenny Kiermasz Świąteczny startuje o godz. 13:00 i potrwa do 18:00. Do zobaczenia.