Niecodzienni goście zawitali w czwartek (29 sierpnia) do Urzędu Gminy Kosakowo. Delegacja z partnerskiej gminy Fengjing z Chińskiej Republiki Ludowej odwiedziła naszą gminę, aby na miejscu zapoznać się z lokalnymi działaniami promocyjnymi. W trakcie kilkugodzinnego spotkania mogliśmy pokazać delegacji z Azji,  w jaki sposób w tej części Europy podejmuje się działania mające na celu promocję i jak właściwa promocja wpływa na rozwój społeczny całego obszaru.

 

Po części oficjalnej, w czasie której obie strony przedstawiły krótkie prezentacje walorów kulturalnych, naturalnych, turystycznych i społecznych swoich regionów, zaprosiliśmy gości na krótką wizytę terenową, aby zaprezentować najbardziej atrakcyjne zakątki gminy Kosakowo.

Okazało się, że zarówno Rewa, jak i Mechelinki – bardzo odpowiadają również azjatyckim gustom. Duże wrażenie na przybyłych gościach zrobiły wolne nadmorskie przestrzenie z pięknymi krajobrazami. Turystyczny potencjał naszej gminy, w opinii delegacji partnerskiej gminy Fengjing z Chin, znalazł duże uznanie.

Na zakończenie wizyty, nasi goście przeszli przyspieszony kurs języka polskiego. Choć rodzime samogłoski nosowe nie zabrzmiały w ustach chińskich partnerów zbyt przekonująco, to jednak w słowach „dziekujemy”, „bardzo tu pieknie” i „do widzenia” wyraźnie dało się odczuć pełnię szczerości i autentyczności.