W związku z uczestnictwem w finale Konkursu Modernizacja Roku & Budowa XXI  budynku Szkoły Podstawowej w Pogórzu, placówkę odwiedziła komisja konkursowa. Celem wizyty było obejrzenie budynku, weryfikacja danych technicznych oraz m.in. rozmowa z inwestorem.

Trwa XXVI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Modernizacja Roku i Budowa XXI wieku. Ideą Konkursu jest propagowanie i wspieranie działań dla ratowania obiektów i budowli dziedzictwa narodowego oraz promocja modernizacji, przebudowy i rozbudowy obiektów i urządzeń dla uzyskania efektów użytkowych i estetycznych. Celem plebiscytu z kolei jest wyłonienie i nagrodzenie realizacji przedsięwzięć budowlanych ukończonych w danym roku wyróżniających się szczególnymi walorami oraz promowanie najciekawszych dokonań polskich budowlańców w zakresie modernizacji, remontów, renowacji czy adaptacji.

W tym roku o tytuł „Budowa XXI wieku” walczy budynek Szkoły Podstawowej w Pogórzu. Przypomnijmy, pierwszy dzwonek w nowo wybudowanej placówce na blisko pół tysiąca uczniów, wybrzmiał we wrześniu 202o roku, a inwestycja powstała ze środków gminy Kosakowo. Placówka jest obecnie w Finale Konkursu, w związku z czym 28 czerwca br. do szkoły przyjechała Komisja Konkursowa w celu obejrzenia budowli i zweryfikowania danych technicznych.

Przybyli na miejsce członkowie komisji w towarzystwie wójta gminy Kosakowo Marcina Majek, kierownik kancelarii wójta Anny Chojnowskiej, inspektor ds. inwestycji w Urzędzie Gminy Kosakowo Małgorzaty Leżohupskiej oraz dyrektora SP w Pogórzu Rafała Juszczyka, podczas wspólnego spaceru zwiedzili cały budynek szkoły, mieli okazje usłyszeć w kilku słowach, jak wygląda jego funkcjonowanie z perspektywy użytkownika, w jaki asortyment został wyposażony oraz jak istotną rolę pełni w naszej gminie. Członkowie wizytujący w Pogórzu pytali także o dane techniczne oraz sprawdzali rozmieszczenie pomieszczeń.

Teraz nie pozostaje nic innego, jak trzymać kciuki za zdobycie tytułu. A uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród tegorocznej edycji Konkursu Modernizacja Roku & Budowa XXI  na Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się pod koniec września br.