Myślimy globalnie – działamy lokalnie! To recepta na przetrwanie kryzysu, który doskwiera coraz większej grupie mieszkańców, podczas obowiązującej epidemii koronawirus. Jak poradzimy sobie w tym trudnym czasie? Będziemy się wspierać – będziemy dzielić się informacjami o ofertach sprzedaży, usług, pomocy sąsiedzkiej, a nawet pomożemy zaplanować wakacje nad polskim morzem. #wspieramwgminie dla Kosakowa to pomocna dłoń i szansa na zachowanie miejsc pracy, lokalnego biznesu, czy nawiązanie wzajemnej współpracy choćby przy odrabianiu lekcji on-line.

Wokół nas są mieszkańcy, których już dziś dotknął kryzys, a nie wiemy jak długo jeszcze on potrwa – mówi Marcin Majek, Wójt Gminy Kosakowo.Myśląc o gospodarce globalnie, działajmy lokalnie. W miarę możliwości i ograniczeń prawnych, korzystajmy z usług w naszej gminie. Zakupy róbmy w pobliskich sklepikach, u gminnych ogrodników, rzemieślników, mechaników, fryzjerów, wytwórców, artystów. A kiedy będzie można się już swobodnie przemieszczać, spędźmy wakacje nad polskim morzem. Wspierajmy się wzajemnie.

https://www.facebook.com/groups/wspieramwgminie/

Pomocna do wymiany wszelkich informacji dla lokalnych przedsiębiorców, społeczników i wszystkich mieszkańców będzie grupa Wspieram w Gminie Kosakowo, utworzona na profilu facebook. To tam mogą trafiać oferty sprzedaży, czy zapotrzebowania na zakupy, ogłoszenia od osób poszukujących zatrudnienia oraz pracowników, wpisy dotyczące pomocy sąsiedzkiej w nauce czy sprawunkach, dla smakoszy jedzenie na wynos, polecenia różnych usług, a nawet próby zaplanowania nadmorskich wakacji.

Gmina Kosakowo – wspierajmy się wzajemnie!