W minioną sobotę (12.06.) odbył się Piknik Pozytywności organizowany przez fundację PoCoPozyTYwni  oraz Sołectwo Pogórze na terenie rekreacyjnym przy osiedlu Beauforta.

Mimo że pogoda przywitała uczestników pikniku deszczem, to, jak widać na poniższych zdjęciach, uśmiechy nie schodziły z twarzy. Było to pierwsze wydarzenie organizowane przez nowopowstałą Fundację PoCoPozyTYwni. Organizatorzy przygotowali dla najmłodszych mnóstwo atrakcji i zabaw, tak że czas minął w mgnieniu oka.

Biblioteka Publiczna Gminy Kosakowo im. Augustyna Necla zadbała o kreatywne spędzenie popołudnia przez najmłodszych uczestników pikniku i podczas rzęsistych opadów powstawały prace artystyczne. Dzieci z niezwykłą lekkością uwalniały pokłady swojej pomysłowości tworząc naprawdę wspaniałe dzieła. W namiocie odbywało się również wspólne czytanie, a opowieści o emocjach i wewnętrznym świecie człowieka zaciekawiły nie tylko małych ludzi. Ponadto w trakcie pikniku odbyły się niecodzienne warsztaty ekologiczne. Pan Marcin Kiełt z Fundacji Planet For Generations wprowadził najmłodszych w tajemniczy świat naturalnych kosmetyków oraz środków czystości. Pokazał, jak w prosty i przyjemny sposób zadbać o matkę ziemię. Dzięki pozytywnej energii uczestników nad boiskiem zawitało słońce, które skłoniło do zabawy z muzyką. Kawiarnia Mandala oraz Pan Bogdan Kulik przygotowali warsztaty muzyczne, zapewniając poznanie nowych brzmień i zatopienie się w oryginalnych dźwiękach.

Podczas Pikniku organizatorzy zaproponowali autorską grę rozrywkowo-rozwojową „Pozytywka”, stanowiącą przygodę z pytaniami, poleceniami i pląsami całego ciała. Zabawa polegała na odwiedzeniu poszczególnych przystanków, a na każdym z nich czekała aktywność wzbudzająca pozytywne emocje.

Kreatywne przystanki w zabawie „Pozytywka”:

  1. Podróż w Podskokach – Uczestnik skacze na trampolinie jednocześnie odpowiadając na zadane mu pytania. Aktywność ta ma za zadanie wywołać pozytywne emocje i uświadomić nieuświadomione przekonania.
  2. Pomost do Pytań – Uczestnik podchodzi, wyciąga klocek, otrzymuje za to pakiet pytań odnoszących się do niego samego. Padną pytania, których nie usłyszy się na co dzień.
  3. Przerzucanie Poleceń – Zabawa rzucanie ringo na drewniane patyki. Uczestnik podchodzi, wybiera sobie patyk i rzuca na niego ringo. Kiedy trafi dostaje pakiet poleceń, które pomogą mu przybliżyć się do siebie samego.
  4. Pomysłowy Proces – Zabawa to połączenie Domino i Story Cubes. Budowanie opowieści na podstawie kolorów, które uczestnik łączy samodzielnie. Partyjka wzbudza kreatywność i przekracza granice sztywnych zasad.
  5. Przedstawienie Pragnień – Wybór zadania zależy od ilości wyrzuconych oczek. Gra przybliża uczestnika do swoich marzeń oraz do dostrzegania małych rzeczy, jakie znajdują się wokół.
  6. Pozytywne Przemieszczanie – Uczestnik kroczy ścieżką pozytywności. Podczas zadania musi wykazać się kreatywnością oraz sympatią do siebie samego.

Podsumowaniem gry był prezent na pamiątkę, czyli fotografia oferowana przez Magiczne Lustro Trójmiasto. W trakcie atrakcji dzieciom nie brakowało słodkich przysmaków, o które zadbały Lodostany.

Dzień był naprawdę pełen pięknych, kreatywnych i pełnych uśmiechu chwil. Gratulujemy fundacji PoCoPozyTYwni  oraz Sołectwu Pogórze takiego fantastycznego, a przede wszystkim POZYTYWNEGO przedsięwzięcia!

Zdjęcia autorstwa: Marcin Krauze