W niedzielę 29 maja br. na parkingu przy Galerii Szperk odbył się festyn rodzinny „Z Pogórza Lato Rusza” współorganizowany przez gminę Kosakowo, Gdynię oraz Galerię Szperk. Pomimo niepogody, impreza przyciągnęła tłumy, a gwiazda wieczoru – Dawid Kwiatkowski zagrał dla mieszkańców gminy i północnych dzielnic Gdyni świetny koncert.

Rodzinna atmosfera, integracja sąsiedzka i dobra zabawa to główne cele tego wydarzenia. Mowa o festynie rodzinnym pn. „Z Pogórza Lato Rusza”, który po dwóch latach przerwy powrócił na plac przy Galerii Szperk w Pogórzu. Nie inaczej było i tym razem, pomimo niepogody wydarzenie przyciągnęło tłumy. I nie ma się co dziwić skoro organizatorzy jak co roku stanęli na wysokości zadania przygotowując masę atrakcji. Wśród nich pojawiły się m.in.: ekstremalny pokaz cięcia drewna, strefa Kids z atrakcjami dla najmłodszych, strefa Foodtrack, strefa zdrowia oraz zabawy, konkursy z nagrodami i pokazy strażackie.

To jednak nie koniec, bo największe atrakcje związane były z tym co działo się na scenie, gdzie w trakcie imprezy wystąpiły m.in. dziecięce zespoły szkolne i przedszkolne z lokalnych placówek. Pojawił się także włoski artysta Francesco Napoli z repertuarem skierowanym do międzypokoleniowej publiczności. Gwiazdą wieczoru był natomiast Dawid Kwiatkowski, a na koniec imprezy zagrał DJ Danny V – jeden z trójmiejskich muzyków i rezydent najmodniejszych klubów.

Fot. S.Tomaszewska