Pierwsza tura wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej (28 czerwca) nie przyniosła jednoznacznego rozstrzygnięcia. Do drugiej tury, która odbędzie się za dwa tygodnie, 12 lipca przystąpi dwóch kandydatów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w zakończonym wczoraj głosowaniu. O głosy wyborców będą się ubiegać, obecnie sprawujący urząd Prezydenta RP Andrzej Duda oraz Rafał Trzaskowski. Gmina Kosakowo osiągnęła rekordowy, w swojej historii, wynik frekwencyjny – do urn poszło aż 75,93 procent uprawnionych do głosowania mieszkańców.

Za nami pierwsza tura wyborów prezydenckich, która jak wiemy, pozwoliła wyłonić dwóch kandydatów do ubiegania się o urząd Prezydenta RP w drugiej turze – mówi Marcin Majek, Wójt Gminy Kosakowo. – W niedzielę (28 czerwca) do urn wyborczych poszło 75,93 procent uprawnionych do głosowania mieszkańców gminy Kosakowo, z czego jestem bardzo dumny, a za obywatelską postawę pragnę serdecznie podziękować całej naszej lokalnej społeczności. Jestem pewien, że 12 lipca podczas drugiej tury równie licznie będziemy głosować, wybierając Prezydenta RP na najbliższe 5 lat.

W ślad za Państwową Komisją Wyborczą prezentujemy wyniki wyborów w gminie Kosakowo: https://wybory.gov.pl/prezydent20200628/