W ostatni lipcowy poranek Yacht Club Rewa przywitał 43 uczestników na X edycji Mistrzostw Gminy Kosakowo w żeglarstwie. Po krótkiej odprawie i wyjaśnieniu wątpliwości dotyczących pierwszeństwa pomiędzy jachtami, zawodnicy przygotowali łódki i zeszli na wodę. Pierwszy wyścig przeprowadzono przy bardzo słabym wietrze, który z biegiem czasu wzmagał się na sile. Podczas ostatniego, czwartego wyścigu warunki wiatrowe zmieniły się na tyle, że doszło do wywrotki jednej z załóg. Dla członków tej załogi było to pierwsze takie doświadczenie, jednak dzięki pomocy dwóch motorówek udało się błyskawicznie postawić łódkę i z uśmiechami na twarzach kontynuować żeglugę.

Uczestnicy X Mistrzostw Gminy Kosakowo doświadczyli więc całego spektrum żeglarskich warunków wiatrowych podczas regat, co sprawia że wyniki końcowe na pewno są nieprzypadkowe. Statuetki, nagrody i dyplomy dla wszystkich 16 załóg wręczył, w imieniu Wójta Gminy Kosakowo, Specjalista ds. Sportu Grzegorz Braszka w towarzystwie Bosmana Yacht Clubu Rewa – Marcina Kuptza.

X Mistrzostwa Gminy Kosakowo – Wyniki