W dniu 7 lipca w Yacht Clubie Rewa przeprowadzona została XI edycja Regat o Puchar Wójta Gminy Kosakowo Marcina Majek.

Na starcie stanęło 12 załóg w klasie Puck, czyli niemal 40 osób w różnym wieku. Do Rewy przyjechali zarówno doświadczeni polscy żeglarze regatowi, jak np. Marcin Styborski, Maciej Twarowski, Jacek Ludwiczak, ale i młodzi adepci żeglarstwa, którzy dopiero zaczynają swoją regatową przygodę. Zawodnicy ścigali się w bardzo trudnych warunkach, a samo przepłynięcie trasy wyścigu było dużym osiągnięciem. Coraz silniejszy wiatr, osiągający w porywach 29 węzłów zmusił komisję sędziowską do przerwania regat po dwóch wyścigach. Po zmianie ubrań na suche, zmęczeni, ale szczęśliwi uczestnicy żywiołowo komentowali swoje zmagania na wodzie przy kultowym bigosie.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe od Wójta Gminy Kosakowo, pamiątkowe dyplomy oraz puchary dla pierwszych 3 załóg. Rozdanie nagród i pucharów nastąpiło w obecności Wójta Gminy Kosakowo Marcina Majek oraz specjalisty ds. sportu Grzegorza Braszka. Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych startach, a poniżej prezentujemy podium:

I – Jacek Ludwiczak

II – Marcin Styborski

III – Jerzy Filipowicz

Pełne wyniki: https://www.ycrewa.pl/events/57/series/61