W sobotę 8 czerwca br. odbyła się Uroczystość odsłonięcia tablic pamiątkowych w Ogólnopolskiej Alei Zasłużonych Ludzi Morza im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Rewie. Jak co roku, spotkaliśmy się na Alei by uczcić pamięć bohaterów polskiego morza. W tym roku tablicami pamiątkowymi uhonorowano: st. mechanika okrętowego inż. Władysława Milewskiego, Kmdr p. por. Tadeusza Gorazdowskiego, Kpt. ż. w. Stefana Gorazdowskiego, Szypra Jana Klein.

Podczas tegorocznej uroczystości Wójt Marcin Majek wręczył pamiątkowe plakiety twórcom i pomysłodawcom Ogólnopolskiej Alei Zasłużonych Ludzi Morza w Rewie, otrzymali je: twórca i strażnik Alei, Pułkownik Związku, Wójt senior Jerzy Włudzik, prof. dr hc kpt. ż. w. Daniel Duda przewodniczący Polskiego Towarzystwa Nautologicznego, oraz Prezes Zarządu Krajowego Związku Piłsudczyków Rzeczpospolitej Polskiej, generał Związku Stanisław Władysław Śliwa a także, pośmiertnie pan Tadeusz Krzysztof na ręce małżonki pani Teresy Krzysztof.

Jak co roku Krajowy Związek Piłsudczyków uhonorował dwudziestu znamienitych osobistości jak i instytucje związane z morzem

Wieńce pod Krzyżem Morskim złożyli m. in.: Wójt Marcin Majek, zastępca Wójta Marcin Kopitzki, Przewodniczący Rady Gminy Kosakowo Andrzej Śliwiński, delegacje Dowództwa 3 Flotylli Okrętów z komandorem Wojciechem Sowa na czele, 43 Baza Lotnictwa Morskiego,  delegacja Krajowego Związku Piłsudczyków Rzeczpospolitej Polskiej z prezesem generałem Władysławem Śliwą na czele, prof. dr honoris causa Akademii Marynarki Wojennej, kpt. ż w. Daniel Duda, przewodniczący Polskiego  Towarzystwa Nautologicznego, kpt. ż. w. Andrzej Królikowski, prezes Ligi Morskiej i Rzecznej, Kontradmirał profesor wizytujący dr inż. Czesław Dyrcz z Akademii Marynarki Wojennej, Rektor -Komendant prof. Tomasz Szubrycht.

Uroczystość prowadziła pani Anna Padée.

Relacja TTM

Relacja Telewizja Bałtycka