XVII edycja Spotkań Chóralnych organizowanych przez Stowarzyszenie Kaszubski Regionalny Chór Morzanie odbyła się w niedzielne popołudnie 22 maja br. Sala w Domu Kaszubskim w Dębogórzu wypełniona była po brzegi, a gromkie oklaski i entuzjastyczne reakcje publiczności potwierdziły, że tegoroczna edycja była bardzo udana, pełna wzruszeń i niespodzianek.

Stowarzyszenie już od siedemnastu lat zaprasza w swoje progi pasjonatów kaszubszczyzny, by śpiewem, tańcem, muzyką, a w tym roku także instrumentami kaszubskimi opowiedzieć o pięknie tradycji Kaszub. W tegorocznej edycji wystąpili: Chór Miriam z Gdyni (dyr. Gabriela Grygiel-Bagińska), Zespół Folklorystyczny Nadolanie z Nadola (dyr. Ilona Kowalczyk), Zespół Dębogórskie Kwiatki z Dębogórza (opiekun Sabina Pienczke), Kaszubski Regionalny Chór Morzanie (dyr. Paweł Nodzak). Gościnnie w ramach partnerstwa z Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie kaszubskie instrumenty muzyczne zaprezentowała w bardzo ciekawy sposób Weronika Korthals-Tartas.

fot. Katarzyna Klawikowska