Już po raz XXIII, 15 sierpnia punktualnie o godz. 13.30, przemarszem przez Rewę rozpoczął się Festyn Kaszubski, zorganizowany przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oddział Dębogórze-Kosakowo oraz Wójta Gminy Kosakowo we współudziale ze Starostwem Puckim oraz Kosakowskim Centrum Kultury. Wielkie święto kultury kaszubskiej przyciągnęło jak zawsze rzeszę mieszkańców i turystów. Po Mszy Św. z homilią w oficjalnym języku imprezy – czyli oczywiście kaszubskim, uczta dla oka i ucha w postaci występów Kosakowian, Orkiestry Dętej Gminy Kosakowo, Dębogórskich Kwiatków, zespołów: Bandonia, Jantarki, P.O.L.S.K.A., Fliger oraz Basta. W przerwie między występami rozkoszować się można było przysmakami regionalnej kuchni, wziąć udział w konkursie rzutu głazem o Puchar Stolema lub w pokazie ratownictwa wodnego. W trakcie imprezy trwała zbiórka i licytacja na operację dla Wojtusia Kasprzyka. Festyn uwieńczył efektowny pokaz fajerwerków.

zdjęcia za zbiorów Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego o. Dębogórze/Kosakowo