Komunalny Związek Gmin „Dolina Redy i Chylonki” z myślą o najmłodszych mieszkańcach naszych gmin, w tym także gminy Kosakowo, opracowuje ekologiczne bajki, które uczą szacunku do przyrody oraz odpowiedzialności za środowisko. W tym roku w ramach cyklu „Wielka podróż Sebka i Zuzi” pojawiła się przygoda czwarta pt. „Suchy staw”.

Jak dbać o wodę i dlaczego jest ona ważna? Tego dowiemy się po lekturze najnowszej bajki. Wydawnictwo oraz słuchowisko w wersji cyfrowej (PDF, MP3) dostępne są tutaj.  Z najnowszym wydawnictwem związany jest także konkurs plastyczny pn. „Woda jest jak życie – korzystaj z niej należycie”.

Wspólnie ze smokiem Sebkiem oraz jego siostrą Zuzią przedszkolaki i uczniowie klas I-III szkół podstawowych będą szukać sposobów jak dbać o wodę. Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszenia udziału dla placówek oświatowych (on-line) znajdują się tutaj.

Razem chronimy środowisko!