Wójt Marcin Majek zwraca się do mieszkańców z podziękowaniami za dotychczasową, wszelką udzieloną pomoc gościom z Ukrainy oraz z prośbą o dalsze działania na ich rzecz. 

 

Gminny punkt zbiórki w Mechelinkach jest otwarty:

⌚️ pon-czw. 15.00-17.00

⌚️ piątek 14.00-16.00.

Punkt mieści się w hali sprzedaży 𝐏𝐫𝐳𝐲𝐬𝐭𝐚𝐧𝐢 𝐑𝐲𝐛𝐚𝐜𝐤𝐢𝐞𝐣 𝐰 𝐌𝐞𝐜𝐡𝐞𝐥𝐢𝐧𝐤𝐚𝐜𝐡, ul. Nadmorska 32, 📍 https://goo.gl/maps/S115XKsV6VuBqRjbA) i nadal zbiera potrzebne rzeczy. Na ten moment szczegółowa lista potrzeb wygląda następująco:

dżemy,

konserwy,

olej,

płatki śniadaniowe,

mleko,

słodycze,

kawa,

podpaski/tampony,

szampony,

proszek do prania,

płyn do mycia naczyń,

pampersy roz. 5 i 6.

Rzeczy do wysyłki na Ukrainę: materiały opatrunkowe, leki przeciwbólowe, kuchenki turystyczne na naboje gazowe + naboje gazowe, żywotność typu instant, żywotność energetyczna, batony, suche pieczywo itp.