W piątek, 23 czerwca br. uczniowie gminnych szkół podstawowych zakończyli rok szkolny 2022/2023 i tym samym rozpoczęli wakacje letnie.

W czwartek zaś, 22 czerwca br. zastępca wójta gminy Kosakowo Marcin Kopitzki odwiedził wszystkich ósmoklasistów, którzy ukończyli edukacje w gminnych placówkach oświatowych życząc im udanego wypoczynku i powodzenia w nowych szkołach.

Trzem uczniom klas ósmych, którzy wykazali się wyjątkowo wysokimi osiągnięciami w nauce zostały wręczone przez zastępcę wójta specjalne wyróżnienia, a są to:

  • z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mostach – Mateusz Wajda
  • z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dębogórzu – Tomasz Pluciński
  • z Szkoły Podstawowej w Pogórzu – Szymon Kowalczyk

Wszystkim nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy imponujących wyników w nauce.


W piątek, 23 czerwca br. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dębogórzu wraz z uroczystością na zakończenie roku odbyło się pożegnanie trzech Pań odchodzących na emeryturę, a są to wieloletni pracownicy szkoły: dyrektor Halina Foltynowicz, główna księgowa Czesława Styn oraz kierownik administracyjny Mirosława Palmowska.

Nie zabrakło słów podziękowań, wielu serdeczności oraz symbolicznych upominków za pracę na rzecz rozwoju dębogórskiej szkoły, z której będą korzystać kolejne pokolenia. Wszystkim Paniom serdecznie dziękujemy i życzymy udanego wypoczynku na zasłużonej emeryturze.