Zapraszamy do udziału w Eko Pikniku pod hasłem „Życie Bałtyku”. Stowarzyszenie Morska Baza Szkoleniowa Mechelinki już kolejny raz we współpracy z Akwarium Gdyńskim, Uniwersytetem Gdańskim oraz Stacją Morską im. Prof. Krzysztofa Skóry organizuje rodzinny piknik edukacyjny w Mechelinkach.

Wydarzenie jest świetną okazją, aby poszerzać świadomość dotyczącą ekosystemów morskich i wpływu zanieczyszczeń na ich funkcjonowanie, a także by poznać sposoby ograniczenia negatywnych skutków eksploatacji środowiska naturalnego.

Celem tegorocznej edycji imprezy jest także poszerzanie wiedzy uczestników na temat odnawialnych źródeł energii, sposobów segregacji odpadów i propagowanie codziennych postaw proekologicznych. Zaplanowany jest również kiermasz ekologiczny.

Termin wydarzenia: 24 czerwca br. w godz. 11:00 – 14:00

Lokalizacja: Mechelinki parking przy molo i na plaży.