Co żyje przy plaży, jakie zagrożenia niosą za sobą śmieci w morzach oraz jak zbudowane są organizmy wodne? Na te i inne pytania odpowiedzi uzyskamy podczas pikniku poświęconego ekologii. Ten już w sobotę 2 lipca br. w Mechelinkach.

Stowarzyszenie Morska Baza Szkoleniowa Mechelinki kolejny raz zaprasza na Piknik Ekologiczny, organizowany przy współpracy z Akwarium Gdyńskim, Uniwersytetem Gdańskim oraz Stacją Morską im. Prof. Krzysztofa Skóry. Będzie to znakomita okazja, aby dowiedzieć się nieco więcej o organizmach żyjących w Morzu Bałtyckim i jaką pełnią rolę w ekosystemach morskich, o zagrożeniach, jakie niosą ze sobą śmieci w morzach i oceanach. Ponadto pojawią się ciekawostki o tym, jak zbudowane są organizmy wodne i co żyje przy plaży. A wszystko podane w przystępnej dla dzieci, zabawowej formie: morskie puzzle, zabawy edukacyjne, konkursy z nagrodami.

Dodatkową atrakcją będzie prezentacja sprzętu do prac podwodnych oraz warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Podczas pikniku zostaną ogłoszone wyniki rodzinnego konkursu pt. „Dbajmy o morze”.

Piknik Ekologiczny odbędzie się 2 lipca br, w godz. 11.00-14.00 przy plaży w Mechelinkach (obok przystani rybackiej). Zapraszamy.