Ze względu na dynamiczny rozwój gminy Kosakowo, projektowany jest nowy układ drogowy Kosakowo-Pierwoszyno-Mosty wraz z węzłem integracyjnym w Kosakowie. Zachęcamy mieszkańców do aktywnego uczestnictwa w spotkaniu informacyjnym, które odbędzie się w czwartek, 20 października br. o godz. 18:00 w siedzibie Kosakowskiego Centrum Kultury (ul. Kaszubska 11, Pierwoszyno). Celem spotkania jest przedstawienie mieszkańcom projektowanego układu drogowego oraz jego rozwiązań komunikacyjnych.

Będzie to całkowicie nowa sieć drogowa, która rozpocznie się od ronda przy ul. Derdowskiego, będzie przebiegała wzdłuż ogrodzenia kosakowskiego lotniska, a następnie trasą przez Pierwoszyno w kierunku Mostów poprzez ulicę Zieloną połączy się z ul. Rumską.

Jeśli ktoś z Państwa będzie zdalnie uczestniczył w spotkaniu, a chciałby zabrać głos w dyskusji prosimy o kontakt mailowy na kancelariagminy@kosakowo.pl. Liczba miejsc dla przemawiających jest ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do aktywnego udziału w dyskusji oraz do zapoznania się z rozwiązaniami komunikacyjnymi projektu.