Ruszyły zapisy na tegoroczne warsztaty z robotyki organizowane przez Stowarzyszenie Aktywne Kosakowo dedykowane dzieciom i młodzieży z naszej gminy. Zajęcia realizowane będą na przełomie października i listopada. Będzie to już IV edycja inicjatywy.

Organizacja warsztatów pt. „Warsztaty robotyki dla dzieci i młodzieży z gminy Kosakowo i dzień robotyki” ma na celu popularyzację robotyki i przedmiotów technicznych wśród dzieci i młodzieży z gminy Kosakowo. Poprzez zorganizowanie warsztatów Stowarzyszenie Aktywne Kosakowo chce zachęcić młodych mieszkańców do przedmiotów technicznych, a później studiów. Zajęcia mają być praktyczne, z wykorzystaniem wiedzy technicznej prowadzących. Dzięki temu będą z pewnością uzupełnieniem wiedzy przekazywanej w szkole.

Warsztaty odbywać się będą w miesiącach październik – listopad. Inicjatywa jest współfinansowana z budżetu gminy Kosakowo w ramach corocznych grantów czyli dotacji przyznawanych organizacjom pozarządowym.

Zapisów można dokonywać na stronie: aktywnekosakowo.pl