W niedzielę, 8 października br. o godz. 16:00 w Kosakowskim Centrum Kultury odbędzie się wernisaż wystawy „Felix Cassubia – Ód Gduńska tu – jaż do Rostoczi bróm”, który uświetni swoim występem Zespół Kosakowianie. Ekspozycja opowiada o dorobku Kaszubów, znaczeniu w rozwój historii Pomorza i będzie dostępna dla zwiedzających do 19 października br. w Kosakowskim Centrum Kultury w Pierwoszynie.

Wystawę o charakterze otwartym będzie można oglądać w godzinach funkcjonowania instytucji w godzinach 8:00 – 16:00 od poniedziałku do piątku. Ekspozycja, której inicjatorem jest senator Kazimierz Kleina – przewodniczący Kaszubskiego Zespołu Parlamentarnego, przygotowana została przez Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie, Muzeum Kaszubskie im. Franciszka Tredera w Kartuzach oraz Kaszubskie Forum Kultury.

Prezentacja, która miała swój wernisaż w Senacie RP w ubiegłym roku, uroczyście zostanie rozpoczęta w niedzielę 8 października o godzinie 16.00. Kosakowski wernisaż uprzyjemni występ zespołu Kosakowianie. Wstęp na galę jest wolny.

W przypadku chęci obejrzenia wystawy przez grupy zorganizowane (np. szkoły czy żywe lekcje) prosimy o kontakt z Kosakowskim Centrum Kultury w celu ustalenia dogodnych godzin – kontakt@kulturakosakowo.pl, tel. 58 573 77 77.