Już w najbliższy poniedziałek, 15 sierpnia br. w Rewie odbędzie się XXV Festyn Kaszubski organizowany przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oddział Dębogórze-Kosakowo. W programie m.in. występy lokalnych artystów, kuchnia kaszubska, zabawy regionalne, w tym rzut głazem o tytuł Stolemë, a wieczór uświetni występ zespołu After Party.

To jubileuszowa, 25. edycja tego wspaniałego święta folkloru i przynależności do Kaszub, która rozpocznie się od tradycyjnego przemarszu przez Rewę (zbiórka przy parafii św. Rocha w Rewie). Festyn poprzedzi plenerowa msza święta na scenie obok rewskiego krzyża, przepleciona częściowo modlitwami w języku kaszubskim. Nie zabraknie występów lokalnych zespołów takich jak Kosakowianie, Orkiestra Dęta Gminy Kosakowo, Jantarki, Dębogórskie Kwiatki, Koleczkowianie czy Kaszubski Kwintet Akordeonowy. W taneczną muzykę wprowadzi nas zespół Szwagry, a gwiazdą wieczoru będzie znany ze swoich porywających do zabawy utworów zespół After Party. Zachęcamy do podziwiania rękodzieł lokalnych twórców i wystawców, które będą wyeksponowane w namiotach rozstawionych na placu. Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie o. Dębogórze-Kosakowo w stoisku z kuchnią kaszubską zadba o podniebienia uczestników festynu, którzy będą mogli skosztować tradycyjnych, regionalnych potraw w tym m.in. śledzia z pulką i chleba ze swojskim smalcem. 

Ponadto w programie również warsztaty artystyczne i sportowa rozgrywka rzutu głazem o tytuł Stolemë, czyli olbrzyma z kaszubskich legend. Podczas festynu, za pomocą m.in. prowadzonych ze sceny licytacji, zbierane będą środki na leczenie dla małego Leosia z Ostrowa.

Serdecznie zapraszamy!