Dokładnie 83 lata temu, 19 września 1939 r. zakończyła się heroiczna bitwa o Kępę Oksywską w obronie Ojczyzny. Wójt gminy Kosakowo zaprasza wszystkich mieszkańców gminy na uroczystość upamiętniającą 83. rocznicę bohaterskiej Obrony Kępy Oksywskiej. W dniu śmierci pułkownika Stanisława Dąbka i zakończenia bitwy o Kępę Oksywską złożymy hołd bohaterom września 1939, uczcimy ich pamięć oraz wspomnimy heroizm i poświęcenie w walce o Ojczyznę.

W poniedziałek, 19 września br. o godzinie 12:00 przy obelisku w Mostach odbędzie się uroczysty apel z honorową asystą Wojska Polskiego oraz zostanie odprawiona polowa msza święta.

Oprawę muzyczną uroczystości zapewni Orkiestra Reprezentacyjna Marynarki Wojennej. Serdecznie zapraszamy.