7 maja 2024 roku w Sali Posiedzeń w Urzędzie Gminy odbyła się I Sesja nowo wybranej Rady Gminy Kosakowo. Podczas uroczystości w obecności dyrektorów instytucji, liderów społeczności lokalnej, sołtysów i przybyłych na sesję mieszkańców Gminy Kosakowo po zaprzysiężeniu nowej Rady nastąpiło ślubowanie Pani Euniki Niemc, która objęła urząd Wójta Gminy Kosakowo. Podczas uroczystego wydarzenia ustępujący ze stanowiska Wójt Gminy Marcin Majek symbolicznie przekazał Pani Eunice Niemc insygnium władzy w postaci łańcucha z herbem Gminy Kosakowo. „Jestem wdzięczna za olbrzymie zaufanie, jakim obdarzyli mnie mieszkańcy i na pewno go nie zawiodę” – mówiła podczas zaprzysiężenia nowa Wójt. Podczas sesji wybrano także prezydium Rady Gminy Kosakowo – nowym Przewodniczącym został Sławomir Konarski.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z uroczystości:

Relacja portalu Bałtycka TV