Z prowadzonych badań wynika, że dla większości Polaków zdrowie i rodzina stanowią najważniejszą wartość w ich życiu. Nie przez przypadek hasło Światowej Organizacji Zdrowia brzmi „Zdrowie zaczyna się w domu”.

 

Programy promujące zdrowy tryb życia, pomagające w poprawie oraz utrzymaniu przez długie lata sprawności fizycznej, a także psychicznej, powodują zwiększenie świadomości i odpowiedzialności za siebie, a także bliskich. Gdyńskie Centrum Zdrowia chcąc wspierać profilaktykę zdrowia, od dwóch lat realizuje w partnerstwie z powiatem puckim i wejherowskim projekt „Program profilaktyki cukrzycy typu 2 na terenie powiatów: gdyńskiego, wejherowskiego i puckiego”. Wystarczy poświęcić 2 minuty, żeby sprawdzić czy grozi Ci zachorowanie.

Osoby zakwalifikowane do grupy zagrożonej cukrzycą zostaną zaproszone na bezpłatne przesiewowe badanie krwi. Wynik badania wskazujący na stan przedcukrzycowy uprawni do dalszego udziału w kompleksowym programie edukacyjnym. Przez rok nad zdrowiem i zmianą nawyków u uczestników będzie czuwać profesjonalna ekipa fizjoterapeutów i dietetyków.

15 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Rodzin. Warto z tej okazji zadbać o zdrowie swoje i rodziny. Wypełnijcie ankietę na www.niecukrzymy.pl, a potem wejdźcie na zakładkę Aktualności i zróbcie „Rodzinną sałatkę”.

Skoncentruj się na zdrowiu, nie na chorobie. Już dziś wypełnił ankietę.

Link do ankiety-  tutaj. 

Bezpłatny projekt skierowany jest do osób pełnoletnich.

Kontakt: Gdyńskie Centrum Zdrowia, tel. 58 880 83 17.