Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość, iż dziś w nocy, po ciężkiej chorobie odszedł ks. Stanisław Ziółkowski. Nieodżałowany proboszcz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Pierwoszynie (od sierpnia 2007 roku), duchowy przewodnik, duszpasterz, wrażliwy człowiek, a dla wielu przyjaciel.

 

Całej pogrążonej w żalu Rodzinie Księdza Proboszcza oraz wspólnocie parafii w Pierwoszynie
składamy wyrazy współczucia.

W dniu ostatniego pożegnania, pragniemy podziękować Księdzu Stanisławowi Ziółkowskiemu za wszystko co czynił na swojej kapłańskiej drodze dla dobra Kościoła, parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Pierwoszynie, społeczności całej gminy Kosakowo.

Przewodniczący Rady Gminy Kosakowo
Andrzej Śliwiński
Wójt Gminy Kosakowo
Marcin Majek
Zastępca Wójta Gminy Kosakowo
Marcin Kopitzki

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę 4 marca pod przewodnictwem abp. Sławoja Leszka Głódzia o godz. 11 w kościele parafialnym pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Pierwoszynie (ul. Kaszubska 31).

Program uroczystości żałobnych:

Wtorek 3 marca

15:00 – przywiezienie ciała i złożenie w kościelnej kaplicy,

18.00 – wprowadzenie trumny do kościoła – Msza św. z udziałem kapłanów z dekanatu pod przewodnictwem ks. prał. Sławomira Decowskiego,

20.00 – Różaniec,

21.00 – Msza św. z udziałem kapłanów – kolegów kursowych i tych, którzy współpracowali z ks. Stanisławem – pod przewodnictwem bp. Wiesława Szlachetki.

Środa 4 marca

7.00 – modlitewne czuwanie,

8.15 – Msza św. parafialna,

10.00 – Różaniec,

11.00 – uroczysta Msza św. pogrzebowa z jutrznią pod przewodnictwem abp. Głódzia, metropolity gdańskiego.

Bezpośrednio po Mszy św. nastąpi pochówek na cmentarzu parafialnym w Kosakowie.

Ważny komunikat:

Dla wszystkich uczestników uroczystości żałobnych, w dniach 3 i 4 marca na terenie Pierwoszyna będą dostępne parkingi, których lokalizacja została oznaczona na poniższym schemacie.

4 marca, w godzinach 12.30-13.30 mogą wystąpić okresowe utrudnienia w ruchu drogowym w Pierwoszynie przy ulicy Kaszubskiej i w Kosakowie przy ulicy Żeromskiego. Wszystkim zmotoryzowanym, na odcinku: Kosakowo- Pierwoszyno – Mosty – Rewa zalecamy objazd prowadzący ulicami: Chrzanowskiego (rondo przy UG Kosakowo) – Rzemieślniczą – Leśną – Gdyńską (w Mostach).

Prosimy, aby osoby zmotoryzowane, które 4 marca wezmą udział w Mszy św. oraz ceremonii pochówku, nie korzystały z aut podczas przejścia z kościoła w Pierwoszynie do cmentarza w Kosakowie. Dla osób wymagających transportu, będzie dostępny autokar. Ograniczenie liczby aut prywatnych w czasie uroczystości żałobnych zapewni godną oprawę oraz zapobiegnie nadmiernym utrudnieniom w ruchu drogowym.