Dziś (4 października) obchodzimy Światowy Dzień Dobroci dla Zwierząt. To doskonała okazja aby zaprosić mieszkańców na Zieloną Stronę Gminy Kosakowo, która już od września dostępna jest jako podstrona na naszym gminnym portalu (www.gminakosakowo.pl). W całości poświęcona będzie, jak się nietrudno domyśleć, zagadnieniom ekologicznym – w szerokim tego słowa znaczeniu. Będziemy odnotowywać na niej wszelkie gminne działania proekologiczne, opisywać walory przyrodnicze naszej najbliższej okolicy, zachęcać do stylu życia w zgodzie z naturą, jak również przybliżać różne ciekawostki związane z zielonymi zagadnieniami.

W gminie Kosakowo nie brakuje terenów zielonych, o czym poświadczyć mogą zarówno mieszkańcy, jak i coraz liczniejsi turyści. Nie brakuje również działań, które są wyrazem troski o ochronę przyrody. A przeczytać o tym wszystkim będzie właśnie można na naszej nowej ekologicznej podstronie.

Zielony odnośnik z napisem Ekologia – Zielona Strona Gminy Kosakowo, znaleźć można z lewej strony pod Aktualnościami. Zachęcamy do częstych odwiedzin, jak również przesyłania ważnych informacji związanych z ekologią.

podstrona: https://gminakosakowo.pl/ekologia/

Kontakt: kd@kosakowo.pl