Od czwartku 19 maja br. rozszerzony zostanie system e-rejestracji, który z powodzeniem działa i wspiera w obsłudze interesantów Urzędu Stanu Cywilnego oraz ewidencji ludności. W tym tygodniu mieszkańcy chcący załatwić sprawy w referatach ds. ochrony środowiska oraz podatków będą mogli umówić się na wizytę online. To spore ułatwienie dla interesantów i usprawnienie organizacji pracy.

Aby umówić wizytę w Urzędzie należy wejść na stronę https://bip.kosakowo.pl/e-rezerwacja/urzad/1, wybrać interesującą nas sprawę do załatwienia w urzędzie, a następnie dostępny termin. Po wpisaniu podstawowych danych (imię, nazwisko i adres email) na podany adres poczty elektronicznej przychodzi wiadomość z linkiem potwierdzającym wizytę. Prosimy pamiętać o konieczności jego kliknięcia w ciagu 30 minut. Jeśli termin nie zostanie w opisany sposób potwierdzony – wróci z powrotem do puli. Internetowa rezerwacja wizyt umożliwia także anulowanie wizyty w przypadku, gdy jednak nie możemy na nią dotrzeć.

Informujemy również, że od poniedziałku, 16 maja br. z Urzędu Gminy Kosakowo znikają wszystkie bariery, które pojawiły się w związku z pandemią COVID-19. Pracownicy wszystkich referatów pozostają do dyspozycji mieszkańców w godzinach pracy urzędu. Pulpit przy wejściu na parterze budynku urzędu, który podczas pandemii służył do obsługi mieszkańców, pozostaje do ich dyspozycji np. w celu wypełnienia wniosków i formularzy.