Wójt gminy Kosakowa Marcin Majek oraz jego zastępca Marcin Kopitzki odwiedzili szkoły podstawowe w naszej gminie, spotkali się z uczniami klas ósmych, wręczyli długopisy obowiązkowo z czarnym wkładem życząc uczniom powodzenia w tegorocznych egzaminach ósmych klas.

Dziś, 23 maja br. ruszają w całej Polsce egzaminy ósmoklasistów. Egzamin potrwa 3 dni obejmie język polski, matematykę i język obcy. Jest on przeprowadzany na zakończenie szkoły podstawowej i ma na celu ocenienie wiedzy i umiejętności uczniów. Na egzamin uczniowie muszą przynieść przybory do pisania, długopis lub pióro z czarnym tuszem oraz linijkę (na egzamin z matematyki). Podczas egzaminu ósmoklasisty nie wolno korzystać ze słowników, kalkulatora ani wnosić na salę urządzeń telekomunikacyjnych. Do każdego z trzech dni dedykowany jest inny przedmiot oraz czas trwania: egzamin z języka polskiego potrwa 120 minut, z matematyki 100 minut, z języka nowożytnego 90 minut.

Koniec klasy ósmej to bardzo ważny moment w edukacji każdego ucznia. Uczniowie odwiedzonych szkół opowiadali o swoich dalszych edukacyjnych planach oraz tym którą szkołę średnią wybierają. Wójtowie dodawali im otuchy a także przypominali o tym, żeby wierzyli we własne możliwości.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia podczas egzaminów oraz abyście mogli uczyć się w miejscu, które sobie wybraliście i żebyście pozytywnie przeszli etapy rekrutacji do wymarzonych szkół!