Pomorskie Żagle Wiedzy

04 paź
0

Podsumowanie projektu Pomorskie Żagle Wiedzy

W miniony piątek, 29 września br. odbyło się spotkanie podsumowujące „Pomorskie Żagle Wiedzy – Partnerstwo Gminy Kosakowo”. W nadmorskim hotelu Skipper w Rewie spotkali się przedstawiciele instytucji uczestniczących w projekcie, którego liderem była gmina Kosakowo: gmina miasta Reda, gmina miasta Puck, gmina Puck, gmina Wejherowo, gmina ...

Czytaj dalej
28 wrz
0

Podium kosakowskiej załogi na II Regatach o Puchar Marszałka

W piątek, 22 września br. odbyły się II Regaty o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego w Pucku. Na nowej marinie w Pucku z gminy Kosakowo stawiły się dwie załogi: uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dębogórzu oraz przedstawiciele kosakowskiego samorządu.  Regaty stanowiły zwieńczenie dotychczasowych działań podejmowanych przez samorząd województwa pomorskiego na rzecz rozwoju infrastruktury żeglarskiej ...

Czytaj dalej
19 wrz
0

Nagrody Przyjaznego Brzegu przyznane

Gmina Kosakowo została laureatem nagrody Przyjaznego Brzegu za rok 2022 za wzorowy, międzygminny program edukacji młodzieży szkolnej Pomorskie Żagle Wiedzy. Organizatorem konkursu jest Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze przy wsparciu Polskiego Związku Żeglarskiego oraz współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki, Ministerstwem Infrastruktury, Wodami Polskimi oraz Polską Organizacją Turystyczną. ...

Czytaj dalej
23 wrz
0

I Pomorskie Regaty o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego we Wdzydzach

W piątek 23 września br. odbyły się I Pomorskie Regaty o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego w kaszubskich Wdzydzach. Rywalizacja była wyjątkowa, bo zrzeszała żeglarzy z całego województwa, którzy płynęli na jednakowych jachtach zakupionych w ramach projektu „100 łodzi żaglowych na 100 lecie zaślubin Polski  z morzem”.  Na wdzydzkim jeziorze nie zabrakło godnej reprezentacji ...

Czytaj dalej
20 wrz
0

Praktyczne zajęcia żeglarskie w ramach projektu „Pomorskie Żagle Wiedzy- Partnerstwo Gminy Kosakowo”

We wrześniu ponownie ruszamy z kolejną dawką wiedzy podczas praktycznych zajęć na wodzie w ramach projektu „Pomorskie Żagle Wiedzy – Partnerstwo Gminy Kosakowo”. Nasi uczniowie wracają na łódki. Jak na żagle to tylko z Yacht Klub Rewa! Ruszyła również rekrutacja w szkołach podstawowych w Dębogórzu, Pogórzu oraz Kosakowie na pozostałe warsztaty m.in. warsztaty morskie, ...

Czytaj dalej
13 wrz
0

I POMORSKIE REGATY O PUCHAR MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO

Marszałek Województwa Pomorskiego, Gmina Kościerzyna oraz Pomorski Związek Żeglarski zapraszają na: I POMORSKIE REGATY O PUCHAR MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO Wydarzenie odbędzie się 23 września 2022 roku w Centrum Usług Turystycznych przy ul. Stolema 3 oraz Stanicy Wodnej PTTK Wdzydze przy ul. Stolema 1, Wdzydze. Szczegółowe informacje: Wdzydze ...

Czytaj dalej
21 lip
0

Podsumowanie praktycznych zajęć żeglarskich w ramach projektu „Pomorskie Żagle Wiedzy- Partnerstwo Gminy Kosakowo”

Po zakończonych zajęciach pozalekcyjnych,  prowadzonych metodą projektu tj. „Warsztatów morskich – ile zawdzięczamy morzu” oraz „Kółku żeglarskim wraz z formą warsztatową” przyszedł czas na praktyczne zajęcia żeglarskie na morzu. Ww. ćwiczenia na wodzie odbyły według wcześniej przygotowanego harmonogramu. Zajęcia te poprowadził Yacht Club Rewa – nasz Klub żeglarski ...

Czytaj dalej
30 cze
0

Podsumowanie szkoleń dla nauczycieli w ramach projektu „Pomorskie Żagle Wiedzy- Partnerstwo Gminy Kosakowo”

Podsumowanie szkolenia dla nauczycieli w ramach projektu „Pomorskie Żagle Wiedzy- Partnerstwo Gminy Kosakowo ” Zakończona została jedna z form wsparcia dla nauczycieli, czyli szkolenia kadry nauczycielskiej. Szkolenia te organizowane były przez Ośrodek Doskonalenia w Słupsku przeszkoliły 140 nauczycieli z czternastu szkół biorących udział w projekcie od poszczególnych Partnerów tj. Gmina ...

Czytaj dalej
08 kwi
0

Trwa nabór do projektu „Pomorskie Żagle Wiedzy-Partnerstwo Gminy Kosakowo”

Trwa nabór na bezpłatne zajęcia żeglarskie w ramach projektu „Pomorskie żagle wiedzy-Partnerstwo Gminy Kosakowo” dla uczniów ze szkół podstawowych w Dębogórzu, Kosakowie i Pogórzu.  Głównym celem projektu jest poprawa jakości edukacji o treści dotyczące edukacji morskiej i żeglarskiej z wykorzystanie ich do kształtowania kompetencji kluczowych uczniów oraz upowszechnianie wśród dzieci ...

Czytaj dalej
31 gru
0

Projekt edukacyjny „Pomorskie Żagle Wiedzy-Partnerstwo Gminy Kosakowo” wchodzi w życie

31 grudnia 2021 r. wójt gminy Marcin Majek podpisał umowę na realizację projektu Pomorskie Żagle Wiedzy – Partnerstwo Gminy Kosakowo, którego gmina jest liderem.  Koniec 2021 r. przyniósł kolejne dobre informacje dotyczące zarówno sportu jak i edukacji młodzieży. Podpisaliśmy dziś z Urzędem Marszałkowskim umowę na finansowanie edukacji ...

Czytaj dalej
Góra