Zacznijmy w trochę innej kolejności.

MATKA

Mieszkanka gminy Kosakowo od 10 lat. Z wykształcenia technik żywienia gospodarstwa domowego. Uwielbia gotować. Która kuchnia jest jej najbliższa? Wszystkie kuchnie świata. Kocha muzykę. Jakiej słucha? Wszystkiego. Matka czworga dzieci:
2 dziewczynek i dwóch chłopców. Pociechy spełniają się w różnych dziedzinach: Otylka
w gimnastyce artystycznej, Zuzia śpiewa i tańczy w Jantarkach, Kacper jest reprezentantem Polski w lekkoatletyce, a Jakub pasjonuje się elektroniką. Tylko obiad-praca-dom? Pewnego dnia pani Iza wybrała się na zajęcia fitness prowadzone przez Justynę Pilińską
w pierwoszyńskim domu kultury. No i się zaczęło.

FIT

W trzy lata schudła 56 kilo. Najlepszą motywacją były stare zdjęcia. Nie możesz tak wyglądać – powiedziała sobie. Chcieć to móc. Ćwiczyła dwa, trzy razy w tygodniu. W 2016 r. została instruktorem fitness w City Gim oraz w Galerii Szperk. Ogromna satysfakcja – móc aktywizować ludzi, zmieniać sposób ich myślenia, sprawiać, że czują się lepiej, a na ich twarzach pojawia się uśmiech. Na zajęcia do pani Izy przybiegają wszyscy: kobiety
i mężczyźni, 15-latkowie oraz osoby w wieku już bardzo seniorskim (duchem znacznie młodsi). W domu czwórka dzieci. Jak to zrobić? Jak znaleźć czas? Trzy punkty – odpowiada pani Iza: po pierwsze wsparcie małżonka i rodziny, po drugie odwaga do poproszenia innych o pomoc, po trzecie inteligentne planowanie harmonogramu dnia. I można niemal wszystko.

WYMIATACZKA

Jak ktoś naprawdę połknie sportowego bakcyla, to najczęściej okazuje się to przygodą na całe życie. Dzięki temu poznaje się nowych ludzi i docenia wartość prawdziwej przyjaźni. W ten sposób przechodzimy do Grupy Wymiataczy. Z początku 7-osobowa. Teraz już ponad 60 osób, nie tylko z gminy, ale z Trójmiasta, a nawet Kwidzyna, regularnie przemierza
z różną prędkością przepiękne tutejsze tereny, zwłaszcza nadmorskie oraz leśne. Nie boją się morsować. Trzymają się zasady nigdy nie zostaniesz sam – każdy „nowicjusz” jest pod szczególną opieką, każdy nawzajem sobie pomaga. Integrują się na różne sposoby, sportowe i rozrywkowe. Gdzie i kiedy uprawiają sport? Zawsze i wszędzie. Jak dołączyć? Nic prostszego: wystarczy przyjść. W 2016 r. Fit Matka Wymiataczka została Fitness Motywatorem Roku w kategorii metamorfoza kobieca, w 2017 r. Sportowcem Roku powiatu puckiego w kategorii kobieta. Niegdyś – przyznaje – przynosiła zwolnienia na nielubiane lekcje wychowania fizycznego; dziś czuje się inaczej, jest szczęśliwsza, zdrowsza oraz bardziej spełniona. I uwielbia to poczucie, że na zajęciach innym daje niezły wycisk, a oni potem pani Izie jeszcze za to dziękują.