Przypominamy, że w okresie pandemii w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich Seniorów z gminy Kosakowo, rewska siedziba przy ul. Morskiej 56 pozostaje nieczynna. Odwołane również cały czas są wszystkie stacjonarne zajęcia senioralne na terenie gminy. W każdej również chwili można uzyskać pomoc oraz wsparcie dzwoniąc pod numer 604 948 363 (Karol Dettlaff) oraz 510 335 041 (Paulina Dobrowolska).

W tym czasie warto jednak pozostać aktywnym i zaglądać na naszą gminną stronę senioralną.

Na podstronie – na Państwa prośbę – pojawiły się nowe kąciki zainteresowań i cykle artykułów. Poniżej zamieszczamy krótkie zestawienie tego, co mogą tu Państwo znaleźć:

Lekcje języków obcych

Do you speak English? Parlez-vous français? Sprechen Sie Deutsch? Of course! Bien sûr! Natürlich! I to są właśnie odpowiedzi godne naszych aktywnych, ambitnych i zdolnych Seniorów. Często – jeszcze przed okresem pandemii – przychodziliście Państwo niepewni swoich językowych zdolności i zadawaliście pytanie, czy dacie radę. Rosnące z każdym kolejnym tygodniem zainteresowanie językami obcymi udzieliło właściwej odpowiedzi – w każdej chwili, w każdym wieku: warto i można się nauczyć. Specjalnie dla Państwa na naszej podstronie funkcjonują dwa poziomy języka angielskiego, dwa poziomy języka francuskiego oraz kurs języka niemieckiego dla początkujących. W formie przystępnej, zabawnej i pomysłowej.

Kącik muzyczny

Szlagiery muzyki klasycznej, dzieła znane i lubiane, jak również troszkę już dzisiaj zapomniane, podane na tacy w formie krótkich opowiadań – z przymrużeniem oka, żartobliwie i ciekawie. Codziennie jeden utwór czeka na odkrycie.

Kącik poetycki

Właściwie to samo, tylko nie ta sztuka – miejsce muzyki w tym kąciku zajmuje poezja. W związku z tym, iż literatura wymaga od nas, żeby trochę ją w sobie przemyśleć, to i nasz Kącik poetycki pojawia się z mniejszą częstotliwością niż muzyczny, ale w równie intrygującej formie.

Kącik rozrywkowy

W tym przypadku nie ma zmiłuj – uśmiech od ucha do ucha zalecany jest każdemu. Nie zapomnijmy o tym jednym z najlepszych gwarantów naszego dobrego samopoczucia, zaglądając do Kącika rozrywkowego, w którym znajdziemy propozycje z zakresu spoglądania na świat w bardziej lub mniej krzywym zwierciadle.

Kącik szachowy

Stałym bywalcom rewskiej siedziby, którzy uprzyjemniali sobie czas tocząc zaciekłe boje spod znaku królewskiej gry, zapewne trochę tych potyczek brakuje. W dobie internetu umówienie się na wirtualną partię nie nastręcza nikomu zapewne żadnych trudności, niemniej jednak na naszej podstronie znalazł się i specjalny Kącik dla szachistów: wskazówki, porady, analizy, rodzaje debiutów, słynne partie – jak zawsze w przystępny sposób.

Wirtualne muzea

Nowy cykl wirtualnych wizyt w najsłynniejszych muzeach świata; zbliża się  Noc Muzeów, to dobry pretekst do pospacerowania sobie – choćby w sposób wirtualny – po przybytkach sztuki i odświeżenia najbardziej znanych obrazów i rzeźb. Do tej pory zwiedziliśmy już (nie mogłoby być inaczej) to najsłynniejsze, największe i najczęściej odwiedzane, czyli paryski Luwr, jak również drugie zaraz po nim najważniejsze światowe muzeum – British Museum. Oczywiście z krótkim wprowadzającym komentarzem.

Kącik zielarski

Zgodnie z Państwa prośbą otwarty na podstronie najbardziej  zielony  z wszystkich dotychczasowych kącików. Tam zamieszczamy sprawdzone przepisy na domowe miksturki z wykorzystaniem ziół, warzyw i owoców. Swoje propozycje przepisów można przesyłać na wskazany poniżej adres mailowy. Oczywiście bardzo prosimy o przesyłanie tylko tych naprawdę sprawdzonych i mających pozytywny wpływ na zdrowie…

Cudze chwalicie, swego nie znacie

Tutaj zaglądamy do naszych polskich perełek, prezentujemy ciekawostki – te najbardziej znane i trochę mniej znane. Jak Polska długa i szeroka, prawdziwych skarbów natury czy architektury nie brakuje. Warto wiedzieć.

Ciekawostki historyczne

Kolejny kącik otwarty na Państwa prośbę – tu korzystamy z wehikułu czasowego i przenosimy się nawet do bardziej i mniej odległych czasów. Niespodzianek nie zabraknie: w ostatnim odcinku przeczytać można o dwóch nagich mieczach podarowanych królowi Władysławowi pod Grunwaldem. Skoro był to praktykowany w średniowieczu zwyczaj rycerski, dlaczego poselstwo rozzłościło polską stronę?

Gimnastyka umysłu

Kącik prowadzony przez panią Paulę Dobrowolską. Zadania z zakresu umysłowych zagadek, ćwiczeń pamięciowych, ciekawych wyzwań dla naszych szarych komórek, które warto i należy trenować.

Kącik zagadkowo-quizowy

Kącik z zagadkami, quizami i różnej maści testami. Dodatkowa rozrywka na naszej senioralnej podstronie.

Klub Spacerowicza i Podróżnika

Tu zamieszczamy Państwa relacje zdjęciowe z różnych spacerów czy podróży, niekoniecznie najnowszych: w tych czasach, wiadomo, przemieszczanie się jest znacznie utrudnione, niemniej jednak o prozdrowotnych właściwościach spacerów – z zachowaniem oczywiście obowiązujących przepisów bezpieczeństwa i najlepiej w okolicy jak najmniej uczęszczanej przez innych – nie trzeba nikogo przekonywać.

Wszelkie propozycje i sugestie do senioralnej podstrony internetowej przesyłać można na adres mailowy kd@kosakowo.pl lub telefonicznie: tel. 604 948 363.