Gościnna siedziba lokalnego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w sobotę 7 marca przetrwała oblężenie kobiet świętujących swój wielki Dzień, w którym wszyscy przedstawiciele mniej pięknej płci służą prawdziwym władczyniom trzeciej planety od słońca wyręczając je we wszelkich domowych obowiązkach i wręczając kwiaty oraz upominki. No może świat aż tak idealny nie jest, ale kto w Checzy był, ten bawił się idealnie.
Podbój nie był łatwy. Trzeba było wykazać się niezwykłymi zdolnościami i wiedzą przy licznych wielce przewrotnych konkursach, zapomnieć o drobiazgowym liczeniu kalorii przy słodkich pysznościach przygotowanych przez Panie z ZKP i rewskiej siedziby seniorów, pokazać skalę swojego talentu muzycznego śpiewając gwarnie i wesoło w rytmach znanych przebojów. Wójt Gminy Marcin Majek w towarzystwie swojego poprzednika, a obecnie radnego powiatowego Jerzego Włudzika, wręczył każdej Pani goździka życząc, by wszystkie kobiety miały swoje święto codziennie, a nie tylko raz do roku. Podpisujemy się pod tymi słowami całym sercem.
Imprezę zorganizowali: Wójt Gminy Kosakowo, Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oddział Dębogórze-Kosakowo, Biblioteka Publiczna Gminy Kosakowo.
Szczególne podziękowania za wsparcie imprezy należą się pani Danucie Tocke, paniom z ZKP i rewskiej siedziby seniorów oraz Dyrektor i pracownikom kosakowskiej Biblioteki.