Świętowaliśmy w czwartek 1 października – oczywiście w ograniczonym zakresie, na ile obecne przepisy związane z pandemią koronawirusa nam pozwoliły, jeszcze przed wprowadzeniem czerwonej strefy w powiecie puckim – ale radośnie, śpiewnie, nastrojowo i z ogromnym poczuciem humoru. Odwiedził nas również Wójt Gminy Kosakowo, który wszystkim Seniorom z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych złożył najserdeczniejsze życzenia od lokalnych władz samorządowych, wręczając obecnym róże i pyszne francuskie czekolady. Nie mogło obyć się bez tortu – ale tu czekała kolejna niespodzianka. Tortów, jak się okazało, było – sztuk: dwa, nie tylko dla Seniorów, ale sami Seniorzy nie zapomnieli i o swoim opiekunie: pełnomocnik Wójta ds. seniorów, Karol Dettlaff, choć kilka latek do wieku senioralnego jeszcze przed sobą ma (choć wcale nie tak wiele), także otrzymał torcik, życzenia i… specjalnie ułożoną przez aktywnych starszych nastolatków piosenkę z melodią do uwielbianej przez siebie Aux Champs-Elysées – a wszystko to z okazji otrzymania Nagrody Marszałka Województwa Pomorskiego za działalność właśnie na rzecz Seniorów. Podziękowania otrzymała i Paula Dobrowolska, prowadząca zajęcia z gimnastyki umysłu i gimnastyki tanecznej. Wzruszeń było co nie miara, wesołych przyśpiewek przy akompaniamencie gitarowym niezawodnego pana Zdzisława Urli również. I nie zapominajmy o nadprogramowych słodkich kaloriach, które jednak smakowały wszystkim jak nigdy. Państwa zdrowie, drodzy Seniorzy! Tak trzymać!