Wciąż apelujemy, by nie dać się nabrać oszustom i naciągaczom. Próbują oni wykorzystać obecną sytuację oraz fakt, iż w walkę z wirusem zaangażowane są służby państwowe.

Ostatnio zwracaliśmy uwagę na oszustów udających policjantów i prokuratorów – i tym podstępem usiłującym dostać się do naszych domów oraz mieszkań. Nie bądźmy łatwowierni. Informacje, kto i dlaczego przebywa na kwarantannie oraz jak działają służby kontrolujące ową kwarantannę, znaleźć można tutaj:

Nie dajmy się nabrać oszustom

Niestety nie są to jedyni oszuści, którzy próbują skorzystać z naszej łatwowierności. Ostatnio można się również natknąć na osoby proponujące sprzedaż cudownych „leków” na koronwirusa czy innych medykamentów zabezpieczających przez zarażeniem się – oczywiście bardzo przy tym drogich. Przypomnijmy zatem, że chociaż sztaby naukowców na całym świecie usilnie pracują nad znalezieniem skutecznego remedium na koronawirusa, w chwili obecnej nie ma skutecznego leku ani szczepionki na koronawirusa. Chorobę wywoływaną przez tego wirusa – COVID19 – leczy się na razie objawowo lub próbuje się stosować leki na inne choroby.  Nie ma również szczepionki, której wyprodukowanie zająć może najwcześniej półtora do dwóch lat.

Dlatego też w przypadku telefonicznych lub internetowych prób sprzedaży rzekomych leków na koronawirusa – zawsze mamy do czynienia z oszustwem. Bądźmy rozsądni i rozważni, nie dajmy się nabrać.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości – zawsze można do mnie zadzwonić i się upewnić. Pozostaję do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu 604 948 363 lub mailowo kd@kosakowo.pl.