Tradycyjnie już hucznie i z wielkim impetem uczciliśmy francuskie święto Zdobycia Bastylii w rewskiej siedzibie senioralnej, organizując z tej okazji Wieczór Francuski, który przyciągnął nieco starszą młodzież poprzebieraną w eleganckie stroje nawiązujące do barw narodowych kraju Moliera. Wieczorem 14 lipca br. rozkoszowaliśmy się oryginalnymi francuskimi przysmakami oraz znakomitą muzyką na żywo w wykonaniu Jerzego CzuczmanaZdzisława Urli, mianowanych tego dnia przez Wójta Gminy Kosakowo – Mozartem Beethovenem naszej gminy. W Wielkim Konkursie na najlepszą wymowę francuskiego „r” najlepszy okazał się Jerzy Prychoda (jury: Zdzisław Urla, Jerzy Czuczman, Bożena Strzelec – czyli uczestnicy zajęć z języka francuskiego, przypominamy: po przerwie wakacyjnej wrócą języki obce). Najwięcej emocji wzbudziły jednak Mistrzostwa Gminy Kosakowo w Pétanque w kat. +55. Rywalizacja toczyła się – dosłownie – do ostatniej buli: po niezwykle zaciętym i wyrównanym finale puchary zgarnęli: Elżbieta i Jerzy Czuczman, drugie miejsce przypadło Halinie BrzozowskiejAleksandrze Urli, a na najniższym stopniu podium ex aequo uplasowały się pary: Janina i Zdzisław Trzebiatowscy oraz Zofia i Jerzy Prychoda.

Specjalne podziękowania za wsparcie inicjatyw aktywizujących środowisko senioralne otrzymali: Wójt Gminy Kosakowo Marcin Majek, instruktorzy Morskiej Bazy Szkoleniowej Mechelinki Monika i Sebastian Borek, Marek Kunc i Krzysztof Choroś ze Stowarzyszenia Port Mechelinki, Paula Dobrowolska, Paulina Filipowicz oraz… wszyscy obecni Seniorzy. MERCI !