Rower – jedno- lub wielośladowy pojazd drogowy napędzany siłą mięśni poruszających się nim osób za pomocą przekładni mechanicznej, wprawianej w ruch nogami. Pierwotnie nosił nazwę welocyped oraz bicykl i podobnie nazywany jest w większości nowożytnych języków europejskich. Obecna polska nazwa pochodzi od brytyjskiej firmy Rover, która dawniej produkowała rowery.

Do czego służy rower? Pozornie już wiemy. Nie-pozornie jednak dodać należy, że w rzeczywistości kosakowskim Seniorom służy do znacznie większego zakresu czynności, a mianowicie: poznawczych – poznajemy dzięki niemu spektakularne krajobrazy gminy Kosakowo i jej okoli, emocjonalnych i integracyjnych – służy nam za pretekst do przesympatycznych spotkań w radosnym gronie. Czegóż chcieć więcej?

Seniorskie wyprawy rowerowe odbywają się w każdy (prawie każdy, czasami powstrzymuje nas niegrzeczna pogoda) piątek o godz. 10.00. Zbiórka w różnych miejscach gminy – polecamy śledzić naszą senioralną podstronę internetową.