W pewien czwartkowy listopadowy wieczór (25 listopada br.) zawsze gościnna siedziba lokalnego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego otworzyła swoje wrota naszym Seniorom związanym z rewską siedzibą oraz Kosakowskim Klubem Seniora, którzy w gorących rytmach andrzejkowej zabawy wytańczyli się… no, może niezupełnie do białego rana, ale dość powiedzieć, że przez moment na parkiecie rozegrali mecz siatkarsko-taneczny jedynym ocalałym z imprezy balonem. Imprezę otworzyli Wójt Gminy Kosakowo Marcin Majek wraz ze swoim Zastępcą Marcinem Kopitzkim, pokazując nie lada krzepę przy wnoszeniu ogromnego tortu. Z kolei pani Danuta Tocke uraczyła nas ciekawostkami i anegdotami w typowo kaszubskich barwach, a pani Anna Mielnicka, koordynator Kosakowskiego Klubu Seniora porywała do tanecznych korowodów z niezwykłym wdziękiem i godną podziwu gracją. I jak na tradycję andrzejkową przystało: trochę żeśmy sobie również powróżyli. Samych dobrych rzeczy oczywiście. Spełnią się? A któż śmiałby wątpić?

Serdeczne podziękowania dla Wójta Gminy Kosakowo, Zastępcy Wójta, pani Danuty Tocke oraz całej ekipy Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego oddział Dębogórze/Kosakowo za pomoc w organizacji tego wydarzenia.