To już nasza mała tradycja. 14 lipca br. rewska siedziba senioralna, zawsze wierna swoim korzeniom, tym razem jednak na jeden dzień przybierze barwy o jeden kolor więcej niż mają nasze narodowe. Niebieski pojawi się dodatkowo, ale i nieprzypadkowo. Francuskie przysmaki, francuska – i nie tylko zresztą francuska – muzyka na żywo, niezwykle prestiżowe i zapewne bardzo zacięte Mistrzostwa Gminy Kosakowo w pétanque, czyli po prostu w bulach (ale uwaga – nie w bólach!), jak zawsze nietuzinkowe i niebanalne konkursy, czyli Wieczór Francuski w plenerze przy rewskiej siedzibie senioralnej. Zapraszamy od godz. 16.00 nieco starszą młodzież, czyli osoby w wieku powyżej 55 roku życia. Mile widziane francuskie akcenty w ubiorze, no i oczywiście – koniecznie widziane znakomity humor i trójkolorowa imaginacja. Vive la France ! Vive la Pologne ! Vive la commune Kosakowo !