W tegorocznej edycji Enea IRONMAN 70.3 Gdynia 2021 w kategorii sprint 7.08.2021r. po raz kolejny wystartowała nasza gminna sztafeta. Skład naszej reprezentacji przedstawiał się następująco: Wiceprzewodniczący Rady Gminy Kosakowo –Adam Fajks (pływanie), dyrektor Szkoły Podstawowej w Pogórzu – Rafał Juszczyk (jazda na rowerze), Przewodniczący Rady Gminy Kosakowo – Andrzej Śliwiński (bieg). Początek zmagań naszej sztafety był fenomenalny! Radny Adam Fajks zameldował się na mecie etapu pływania z 4. czasem! Następnie szybka, sprawna zamian i rozpoczął się etap kolarski. Tu niestety pojawiła się złośliwość rzeczy martwych i przerzutka w rowerze odmówiła współpracy. Pomimo braku możliwości rozwinięcia maksymalnej prędkości dyrektor szkoły w Pogórzu walczył do końca i zdołał ukończyć swój etap. Na koniec zmagania biegowe kontynuował Andrzej Śliwiński, który walczył o każdy kilometr, a wspaniałym sprinterskim finiszem spowodował, że nasza sztafeta uplasowała się na 21. miejscu. Pogoda i atmosfera zawodów były wspaniałe,  a nasza drużyna już zapowiedziała rozpoczęcie przygotowań do przyszłorocznego startu. Pierwszym krokiem będzie zakup nowego roweru J Gratulujemy startu naszej sztafecie i zapraszamy kolejne grupy do dołączenia się w kolejnych edycjach imprezy, bo przecież „sport to zdrowie!”.