Dziś, 19 grudnia podczas świątecznego Kiermaszu Rzeczy Ładnych w Kosakowskim Centrum Kultury zostały ogłoszone wyniki i wręczono nagrody w XVIII Konkursie szopek bożonarodzeniowych zorganizowanym przez wójta gminy Kosakowo oraz gminną bibliotekę.

W godz. 9 – 14 trwał w Pierwoszynie kiermasz, na którym od lokalnych wystawców można było zakupić rękodzieło, naturalne wyroby, świąteczne pyszności. Nie zabrakło również wspólnego, radosnego kolędowania. Na gości czekała kawa, gorąca czekolada oraz wiele niespodzianek.

Jednym z elementów programu było rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą szopkę wykonaną przez rodzinę zamieszkującą gminę Kosakowo. W tegorocznym konkursie wzięło udział 12 zespołów. Jury w składzie: Ewa Narloch-Kerszka – przewodnicząca (artysta plastyk, grafik), Renata Parzuchowska (rękodzieło) oraz Małgorzata Balcerowska (artysta malarz) jak zwykle stanęło przed nie lada wyzwaniem. Każda zgłoszona do konkursu praca była bowiem wyjątkowa. Poniżej prezentujemy jego wyniki.

I miejsce – rodzina Radomskich

II miejsce – rodzina Wica

III miejsce (ex aequo) – rodzina Stanek-Pacholczyk oraz rodzina Chojnickich

Wyróżnienia: rodzina Smoczyńskich, Domańskich oraz Glonków-Wełnickich

Ponadto, podobnie jak w latach ubiegłych wszystkie rodziny otrzymały dyplomy oraz upominki za trud pracy włożony w wykonanie szopek.

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim dziękujemy za udział w konkursie i już teraz zapraszamy do udziału w nim za rok.

Konkursowe szopki można oglądać do 23 grudnia br. do godz. 12 w budynku kosakowskiej biblioteki.

Fot. M. Krauze