Zgodnie z tradycją dokonano zawieszenia symbolicznej wiechy na powstającym budynku przedszkola w Pogórzu. Oznacza to zakończenie ważnego etapu prac budowlanych. Obecnie skupiają się one na uzbrojeniu budynku w niezbędne instalacje, wykończeniu wnętrz oraz zagospodarowaniu otaczającego terenu.

Zakończono elementy konstrukcyjne, ściany, stropy i więźbę dachową. Częściowo została osadzona stolarka okienna i rozpoczęto prace związane z instalacją wewnętrzną. Obecnie trwają również prace związane z zagospodarowaniem terenu.

W wizycie na budowie i spotkaniu z wykonawcą w związku z zawieszeniem symbolicznej wiechy wzięli udział wójt gminy Kosakowo Marcin Majek oraz radni Adam Fajks i Michał Przysiecki.

Przypomnijmy, że umowa na budowę przedszkola w Pogórzu przy ul. Kościuszki została podpisana 14 lipca 2022 r. przez wójta gminy Kosakowo z wykonawcą firmą Marbud Sp. z o.o.  W związku z tym, że gmina Kosakowo rozwija się bardzo dynamiczne, zwiększa się liczba mieszkańców powoduje to zapotrzebowanie na tego typu inwestycje. Jej koszt to niecałe 22 mln zł, z czego ponad połowę stanowi pozyskane przez gminę dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Budynek gminnego przedszkola publicznego został zaprojektowany w formie podłużnej bryły ze skrzydłem bocznym jako obiekt dwukondygnacyjny plus poddasze nieużytkowe, niepodpiwniczony, ze stromym dachem wielospadowym i wysokości całkowitej budynku do 10 m. Parterowa część skrzydła głównego budynku od strony północnej, obejmująca strefę wejściową, salę wielofunkcyjną oraz pomieszczenia techniczne, kryta będzie dachem płaskim. W placówce zaprojektowano 2 sale wielofunkcyjne żłobkowe, z możliwością wykorzystania ich również jako przedszkolne oraz 6 sal przedszkolnych, pomieszczenia biurowe, terapeutyczne, higieniczno-sanitarne, salę wielofunkcyjną, zaplecze kuchenne, techniczne oraz magazynowe. Obiekt przewidziano dla ok. 200 dzieci (dla 8 oddziałów przedszkolnych) lub 190 dzieci (dla 6 oddziałów przedszkolnych i 2 oddziałów żłobkowych).