Przypomnijmy, iż 29 września 2021 roku Rada Gminy Kosakowo uchwałą nr LX/438/2021 podjęła decyzję o powołaniu z dniem 30 września br. nowego podmiotu działającego na rzecz mieszkańców gminy z zakresu kultury fizycznej, sportu i turystyki oraz utrzymania gminnych obiektów i urządzeń użyteczności publicznej o nazwie Kosakowo Sport Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.

W styczniu br. utworzony został Dział Lotnisko. Rozpocznie od intensywnych prac związanych z przygotowaniem dokumentacji w celu rejestracji lotniska w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego. W kolejnych miesiącach komórka zajmie się współpracą z ośrodkami szkolenia lotniczego na samolotach, śmigłowcach oraz spadochronowego, a także uruchomieniem ruchu General Aviation na terenie lotniska. W kolejnych etapach zarządzania lotniskiem Kosakowo przewidziane są również inwestycje budowy hangarów lotniczych oraz adaptacja istniejącej bazy paliw do obsługi małych samolotów. Kierownikiem nowo powstałego działu został Pan Mariusz Kłos.

MARIUSZ KŁOS

Związany z lotnictwem od trzydziestu lat, kiedy to wstąpił w szeregi Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie. Przez lata zdobywał doświadczenie na różnych stanowiskach służbowych w kraju i za granicą. Największe zdobył służąc w kontyngentach wojskowych w Iraku i Afganistanie, gdzie m.in. odpowiedzialny był za stworzenie infrastruktury lotniczej w FOB GHAZNI. Z lotnictwem cywilnym związał się w 2019 roku, piastując stanowisko głównego specjalisty ds. bezpieczeństwa operacji w Porcie Lotniczym Zielona Góra Babimost. Prywatnie zapalony żeglarz oraz instruktor narciarstwa.

Bardzo się cieszę z podjęcia współpracy z Panem Mariuszem Kłosem. Bogate, trzydziestoletnie doświadczenie w pełni odpowiada stanowisku, które będzie piastował. Jestem przekonany, iż jego kompetencje wpłynął na sprawne funkcjonowanie lotniska w Kosakowie. Jednocześnie pragnę serdecznie podziękować za dotychczasową współpracę byłemu kierownikowi referatu ds. lotniska Urzędu Gminy Kosakowo Panu Januszowi Statecznemu, który podjął decyzję o zakończeniu współpracy na rzecz gminy z dniem 31 grudnia 2021 roku. Żywię nadzieję, iż nadal pozostanie ambasadorem naszego projektu i będzie wspierał swoją wieloletnią, fachową wiedzą spółkę Kosakowo Sport. – mówi dyrektor zarządu Kosakowo Sport Sp. z o.o., Dariusz Schwarz.