Już w sobotę 1 sierpnia o godz.10:00 zapraszamy na ceremonię otwarcia i pierwsze w historii gminy Kosakowo Mistrzostwa Polski Skuterów Wodnych, w których udział wezmą zawodnicy z całej Polski. Trasa zawodów wyznaczona będzie zgodnie z wytycznymi Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego oraz przepisami UIM.

Nad bezpieczeństwem zawodów będą czuwali licencjonowani sędziowie i ratownicy PZMiNW poruszający się na skuterach wodnych. Akwen do rozgrywania wyścigów wraz ze strefą buforową będą zabezpieczały łodzie motorowe oraz skuter wodny. Na brzegu w miasteczku zawodów stacjonowała będzie karetka systemowa oraz patrol ratowniczy.

-Wydarzenie objął honorowym patronatem Wójt Gminy Kosakowo Marcin Majek, życząc organizatorom sprawnej organizacji, a zawodnikom wielu niezapomnianych wrażeń.

Do kibicowania zawodnikom zapraszamy na molo w Mechelinkach skąd będzie najlepszy widok.
Nie zabraknie również prawdziwych sportowych emocji.