W niedzielę 1 sierpnia na plaży w Rewie odbył się kolejny emocjonujący Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Wójta Gminy Kosakowo. W tym roku do rozgrywek przystąpiło 9 dwuosobowych drużyn, wśród których uczestniczyły drużyny zarówno z naszej gminy, jaki i z trójmiasta i bardziej odległych miejscowości takich jak Starogard Gdański a nawet Wrocław.

Drużyny zostały rozlosowane do trzech grup, z której do fazy mistrzowskiej awansowały tylko te, które zajęły pierwsze miejsce w swojej grupie.

Najlepszą drużyną a zarazem zdobywcą Pucharu Wójta Gminy Kosakowo została para z Węgorzewa/Gdyni – Damian Urbanowicz i Cezary Labudda. Drugie miejsce przypadło parze z Rumi/Gdyni – Paweł Rosik i Piotr Jaszewski, zaś trzecie zajęła para Piotr Pepliński i Paweł Sawicki z Kosakowa/Starogardu Gdańskiego.

Organizatorem imprezy był Wójt Gminy Kosakowo Marcin Majek. Dla trzech najlepszych zespołów ufundowane zostały nagrodę rzeczowe oraz medale. Najlepsza drużyna otrzymała puchar Wójta Gminy Kosakowo. Wszystkim zawodnikom w czasie turnieju zapewniono wodę. Nagrody dla najlepszych drużyn wręczył Zastępca Wójta Gminy Kosakowo Marcin Kopitzki.

Wyniki spotkań:

1. Zelewska / R. Wittstok – D. Urbanowicz / C. Labudda 16:21
  2. Zelewska / R. Wittstok – M. Kot / P.Huliński 10:21
  3. Urbanowicz / C. Labudda – D. Urbanowicz / M.Kot 21:12

1. Kraszkiewicz / M. Skowroński – P. Pepliński / P. Sawicki 16:21
  2. Kraszkiewicz / M. Skowroński – D. Dambek / M. Malesa 19:21
  3. Pepliński / P. Sawicki – D. Dambek / M. Malesa 21:12

Grupa C

1. Rosik / P. Jaszewski – D. Dąbrowska / D. Czapla 21:14
  2. Rosik / P. Jaszewski – M. Żurek / P. Wysocki 13:21
  3. Dąbrowska / D. Czapla – M. Żurek / P. Wysocki 21:18

Grupa Mistrzowska