Sobota (7 września), od godziny 13.30 do późnego wieczora, w gminie Kosakowo upłynie pod znakiem Dożynek, które tradycyjnie będą podsumowaniem sezonu żniw i plonów oraz okazją do spotkania i integracji sołectw i wszystkich mieszkańców. Uroczystości rozpocznie parada sołectw, a po mszy świętej, scenę i cały teren przy ulicy Żeromskiego wypełnią występy regionalne, koncerty, konkursy oraz kulinarne degustacje. O godzinie 21 rozpocznie się koncert CLEO – gwiazdy wieczoru.

 

Na gminnych Dożynkach mile widziani będą wszyscy mieszkańcy, a atrakcje związane z obchodami święta plonów, dostarczą wrażeń i rozrywki każdemu, kto jutro (w sobotę, 7 września) odwiedzi plac przy ulicy Żeromskiego – zaprasza Marcin Majek, Wójt Gminy Kosakowo. – Dożynki to tradycja, nie zapominamy o akcentach ściśle związanych z charakterem wiejskim naszej gminy, ale zadbaliśmy też o wydarzenia bliższe młodszym pokoleniom.

Barwna parada sołectw gminy Kosakowo, która zapoczątkuje jutrzejsze wydarzenia, wyruszy spod bramy lotniska w Pierwoszynie o godzinie 13.45, a już kwadrans później, na placu przy ul. Żeromskiego, zostanie odprawiona uroczysta Msza święta w intencji plonów.

Część rozrywkowa gminnych Dożynek, od godziny 15 do późnego wieczora, to szereg atrakcji dla każdego i w każdym wieku. Sołectwa zaprezentują swoją działalność i ugoszczą smaczną kuchnią. Warto więc zaplanować wizytę w strefie namiotowej, aby bliżej poznać sąsiednie sołectwa naszej gminy.

Przez cały czas, dla najmłodszych będzie otwarta dziecięca strefa animacji i warsztatów.

Na okazałej scenie zabrzmi różnorodna muzyka, przeplatana konkursami. Wystąpi Orkiestra Dęta Gminy Kosakowo, Zespół Kosakowianie, Chór Morzanie, Dębogórskie Kwiatki, Jantarki, Młodzi Artyści ze Szkoły Podstawowej w Pogórzu i Ania Wolna.

Gościem kosakowskiej sceny będzie też zespół Półtora Gościa, a na zakończenie części artystycznej, o godzinie 21 wystąpi CLEO – gwiazda wieczoru.

Organizatorami gminnych Dożynek jest Wójt Gminy Kosakowo oraz Kosakowskie Centrum Kultury.