Już w sobotę, 12 sierpnia od godz. 16:00 rozpoczniemy cykl czterech wydarzeń w ramach corocznych, lecz w tym roku, z racji 50-lecia gminy, wyjątkowych obchodów Dni gminy Kosakowo. W tym roku z okazji jubileuszu gminy przygotowanych zostało wiele atrakcji i niespodzianek.

Tradycyjnie cykl wydarzeń rozpocznie się na placu przy górce w Kosakowie kilkugodzinną imprezą plenerową z najlepszą muzyką w tle. W tym roku gwiazdą wieczoru będzie zespól IRA. Nie zabraknie pobocznych atrakcji dla każdego w każdym wieku. Jak co roku swoim energetycznym występem uraczy nas Orkiestra Dęta Gminy Kosakowo w wyjątkowym repertuarze przygotowanym specjalnie na to wydarzenie. Na najmłodszych uczestników imprezy czekać będzie dmuchany plac zabaw, konkursy i namioty kreatywne, a cały teren imprezy wypełnią stoiska i kramy z produktami regionalnymi oraz gastronomią. Tego dnia dla chętnych i odważnych  firma SKY ADVENTURE przygotowała przeloty helikopterem ROBINSON. Dla uczczenia 50-lecia gminy Kosakowo skok spadochronowy z flagą wykona Piotr Taczała, który na swoim koncie ma m.in. pobity rekord skoku ze spadochronem z balonu na ogrzane powietrze z pułapu ponad 7000 m.

13 sierpnia zapraszamy na scenę letnią w Mechelinkach, gdzie rozbrzmiewać będą najpiękniejsze piosenki Krzysztofa Krawczyka w wyjątkowym wieczorze sentymentalnym, na który serdecznie zapraszamy w imieniu Krawczyk Show o godz. 19:30. Wstęp wolny.

14 sierpnia zapraszamy do Rewy, gdzie na scenie plenerowej obok Krzyża Morskiego wystawiona zostanie sztuka teatralna pt. „Bóg Mordu”. To wybuchowa mieszanka błyskotliwego tekstu Yasminy Rezy i brawurowej gry w wykonaniu aktorów Stowarzyszenia Baduszkowcy przy Teatrze Muzycznym w Gdyni.

4 dniowe obchody Dni gminy Kosakowo zwieńczy 26. edycja Festynu Kaszubskiego w Rewie, tradycyjnie rozpoczęta wspólnym przemarszem przez Rewę spod kościoła o godz. 13:30, aby następnie plenerową mszą świętą rozpocząć uroczystości na placu przy Krzyżu Morskim. W programie m.in. występy zespołów regionalnych, koncert Orkiestry Dętej Gminy Kosakowo, zespół pieśni i tańca, konkursy i warsztaty. Przez cały czas imprezy będzie można odwiedzić i zakupić rękodzieło oraz potrawy tradycyjnej kuchni kaszubskiej. Gwiazdą wieczoru będzie Michał Milowicz, a całe wydarzenie zakończy zabawa biesiadna w wykonaniu zespołu Szwagry.

Zapraszamy gorąco na 4 dni szalonej zabawy w gminie Kosakowo.